NBA

Bucksi slavili protiv Sparsa, Jokić trojkom sa deset metara donio pobjedu Denveru

bucks spurs nba

Spursi su s omjerom 5-29 i dalje posljednji na Zapadu

U sjevernoameričkoj košarkaškoj ligi NBA noćas su se radovale ekipe Milwaukee Bucksa i Denver Nuggetsa. Prvi su vođeni raspoloženim Giannisom Antetokounmpom pobijedili San Antonio Spurs rezultatom 125:121, dok je Denver je zahvaljujući izvrsnoj posljednjoj četvrtini i odlučujućem tricama Nikole Jokića bio bolji od Golden State Warriorsa rezultatom 130:127.

Milwaukee je ostvario 25. pobjedu u sezoni, što je uz deset poraza dovoljno za drugo mjesto u Istočnoj konferenciji iza Bostona. Susret s Spursima u Teksasu bio je zanimljiv i zbog prvog međusobnog susreta između dvije glavne zvijezde ekipa – Antetokounmpa i Victora Wembanyame.

Antetokounmpo je postigao 44 poena, uz 14 skokova i sedam asistencija. Francuski novajlija u dresu Spursa završio je dvoboj na svoj 20. rođendan s 27 poena, devet skokova i pet blokada u 26 minuta igre.

Spursi su s omjerom 5-29 i dalje posljednji na Zapadu.

Košarkaši Denvera su nešto bliže vrhu Zapadne konferencije s 25 pobjeda i trenutno su treći iza Minnesote i Oklahome, uz 11 poraza.

Prvaci NBA lige izvukli su se u posljednjoj četvrtini protiv Warriorsa, koji su vodili sa 123:108, a zatim se Denver vratio u dvoboj sa serijom od 10:0, da bi na kraju, uz tricu Jokića sa zvukom sirene s više od deset metara, ostvario pobjedu.

Jokić je završio utakmicu s 34 poena, promašivši samo tri od 16 šuteva iz igre. Također je upisao devet skokova i deset asistencija. Dobri su bili njegovi suigrač Aaron Gordon s 30 poena i devet skokova te Jamal Murray s 25 poena. Kod Golden Statea, Stephen Curry postigao je 30 poena.