Cheruiyot slavila u utrci na 10.000 metara, za Ibargüen zlato u troskoku

Caterine Ibarguen

Vivian Jepkemoi Cheruiyot iz Kenije osvojila je naslov svjetske prvakinje u utrci na 10.000 metara na Svjetskom prvenstvu u Pekingu.

Cheruiyot je u finalu slavila ispred Etiopljanke Gelete Burka, koja je u Peking došla s najboljim rezultatom sezone.

Bronzanu medalju osvojila je Amerikanka Emily Infeld.

Caterine Ibargüen iz Kolumbije osvojila je zlato u troskuku, s preskočenih 14,90 metara. Srebro je pripalo Hanni Knyazyevoj-Minenko iz Izraela (14,78), a bronza Olgi Ripakovoj iz Kazahstana (14,77).

Kanađanin Shawnacy Barber novi je svjetski prvak u skoku s motkom.

Barber je u finalu Svjetskog prvenstva u Pekingu slavio s preskočenih 5,90 metara.

Srebro je osvojio Nijemac Raphael Marcel Holzdeppe s istim rezultatom, ali uz veći broj pokušaja.

Svjetski rekorder Francuz Renaud Lavillenie sa preskočenih 5,80 m osvojio je bronzanu medalju koju je podijelio sa još dva Poljaka – Piotrom Lisekom i Pawelom Wojciechowskim.

Ezekiel Kemboi iz Kenije osvojio je zlato na 3.000 m steeplechase. Trijumfom u finalu u Pekingu došao je do četvrtog naslova prvaka svijeta.

Srebro i bronza pripali su njegovim sunarodnjacima, Conseslusu Kiprutu i Briminu Kipropu Kiprutu.