Cirkus u Hrvatskoj: Otkazan doček rukometaša u organizaciji grada, razlog je Thompson

Na dočeku su neki navijači nosili zastave HOS-a s natpisom "Za dom spremni" te majicu s prekriženim zagrebačkim gradonačelnikom

Redakcija
4 min čitanja
Doček rukometaša na aerodromu
Doček rukometaša na aerodromu

Doček hrvatske rukometne reprezentacije u Zagrebu, najavljen za danas u 15 sati na Trgu bana Josipa Jelačića, otkazan je, objavio je Hrvatski rukometni savez, a razlog je Thompson. 

Rukometaši su tražili nastup Marka Perkovića Thompsona, na što Grad Zagreb nije pristao.

“Budući da nije postignut dogovor s Gradom Zagrebom i nije prihvaćena želja igrača, stožera i HRS-a, obavještavamo hrvatsku javnost da svečanog dočeka neće biti”, poručili su iz Saveza.

Iz HRS-a su zahvalili svim gradovima u Hrvatskoj koji su ponudili organizaciju dočeka, ali istaknuli da smatraju kako bi doček hrvatske rukometne reprezentacije trebao biti održan u glavnom gradu i na središnjem trgu, kao što je to, navode, bio slučaj i ranije.

VEZANO Država preuzela organizaciju dočeka rukometaša, zvali i Thompsona: “Ovo je sada rat”

“S obzirom na to da je riječ o hrvatskoj rukometnoj reprezentaciji, smatramo da bi doček trebao biti u glavnom gradu svih Hrvata i na središnjem trgu”, stoji u saopćenju.

Rukometaši došli u 3 ujutro, dočekali ih sa HOS-ovim zastavama

Rukometaši su u 3 ujutro sletjeli u Zračnu luku Zagreb, gdje su ih dočekali brojni navijači pjevajući Thompsonove pjesme. 

Predsjednik Hrvatskog rukometnog saveza Tomislav Grahovac rekao je ranije da je Savez upoznat da je na snazi odluka Skupštine Grada Zagreba kojem je zabranjen nastup Marku Perkoviću Thompsonu, a da je želja igrača, štaba i Saveza je da upravo Perković nastupa na dočeku, zbog čega je doček otkazan.

Foto: Pixsell

Nakon što je postalo jasno kako danas u Zagrebu neće biti službenog dočeka hrvatske rukometne reprezentacije, više stotina navijača dočekalo je bronzane rukometaše u zrakoplovnoj luci Franjo Tuđman.

Reprezentacija se iz Danske vratila u Zagreb iza 3.00 sata, a na Tuđmanu su ih dočekale stotine navijača ogrnutih zastavama, šalovima, te u raznim dresovima. 

Pjevali su se Čavoglave, Moja domovina, Jura Stublić, Prljavci, Košulja plava, kao i neslužbena himnu rukometaša “Ako ne znaš šta je bilo”. 

Na dočeku su neki navijači nosili zastave HOS-a s natpisom “Za dom spremni” te majicu s prekriženim zagrebačkim gradonačelnikom Tomislavom Tomaševićem.

Kapiten hrvatske rukometne reprezentacije Ivan Martinović poručio je da je njegova ekipa svojim plasmanom na Europskom rukometnom prvenstvu zaslužila doček u Zagrebu na kojem bi nastupio pjevač Marko Perković Thompson, saopćio je Hrvatski rukometni savez.

Tomašević nije popustio

Zagrebački gradonačelnik Tomislav Tomašević objavio je da dočeka hrvatske rukometne reprezentacije u Zagrebu neće biti jer su reprezentativci inzistirali da se dogovorenim izvođačima pridruži i Marko Perković Thompson, što je, kako navodi, protivno odlukama gradske uprave i pravilima o korištenju gradskog prostora.

Tomašević je naveo da su pripreme Grada Zagreba za doček počele nakon što je reprezentacija ušla u polufinale Europskog prvenstva te da je s Hrvatskim rukometnim savezom postignut dogovor da se doček organizira u slučaju osvajanja bilo koje medalje.

Prema njegovim riječima, s predstavnicima Saveza bili su dogovoreni termin, lokacija i program dočeka na Trgu bana Josipa Jelačića, uz nastup Zaprešić Boysa i Hrvatskih ruža, koji su trebali izvesti pjesmu “Ako ne znaš što je bilo”, omiljenu među rukometašima na Svjetskom i Europskom prvenstvu.

Tomašević je naveo da su rukometaši, nakon osvajanja bronzane medalje, inzistirali da se dogovorenim izvođačima priključi i Thompson, no da Grad na to nije mogao pristati.

“Budući da bi to bilo protivno odlukama gradske uprave i Gradske skupštine oko korištenja ustaškog pozdrava, koji se veže uz izvođača, pa i Thompsona koji je ta pravila već prekršio na koncertu u Areni, nismo mogli udovoljiti zahtjevu rukometnih reprezentativaca”, napisao je Tomašević.

Podijeli ovaj članak