Derventa slavila na Mojmilu i otpisala Bosnu iz borbe za Ligu 4

bosna_derventa

Rukometaši sarajevske Bosne poraženi su večeras na Mojmilu od Dervente sa 26:29 (12:12), u susretu pretposljednjeg, 25. kola Premijer lige BiH.

Ovim porazom “Studenti” su izgubili šansu da izbore jedno od prva tri mjesta i zaigraju u Ligi za prvaka. S druge strane, Derventa je ovom pobjedom napravila veliki korak ka tom cilju.

Susret je protekao u izjednačenoj igri, posebno prvo poluvrijeme koje je završeno neriješenim rezultatom.

Gosti su bolje otvorili drugi dio i došli do prednosti od tri pogotka. Ipak, Bosna se ponovno vraća u susret i 15 minuta prije kraja poravnava rezultat na 18:18.

No, Derventa je u finišu ponovo preuzela igru i povela sa tri pogotka prednosti te tu razliku održala do kraja utakmice.

Najefikasniji kod Bosne bili su Memić i Alibegović sa po pet golova, a kod Derventu Zelić sa osam pogodaka.