Egzibicioni meč

Đoković poslije preokreta poražen od Alcaraza

Novak Đoković/ Arhiva

Prvi teniser svijeta Novak Đoković poražen je večeras u Rijadu od Španca Carlosa Alcaraza sa 1:2 po setovima 6:4, 4:6, 4:6, u egzibicionom meču.

Srbijanski teniser je poražen od drugog igrača na ATP listi poslije sat i 52 minuta igre.

U prvom gemu prvog seta Alcaraz je uspio da oduzme servis Đokoviću, ali je srbijanski teniser brejkovima u četvrtom i desetom gemu stigao do preokreta i vođstva u setovima.

I drugi set je počeo brejkom Alacaraza, ali je ovog puta Španac bio siguran na svom servisu do kraja seta i u desetom gemu iskoristio prvu set loptu i stigao do izjednačenja.

I u trećem setu Alcaraz je prvi stigao do brejka, ali je Đoković odgovorio u šestom gemu i izjednačio na 3:3 u gemovima. U devetom gemu Alcaraz je ponovo oduzeo servis Đokoviću, i sigurnim servisom u narednom gemu stigao do pobjede.

Ovo je bio šesti međusobni duel Đokovića i Alcaraza, a oba tenisera su zabilježila po tri pobjede.