Double-double učinak Jusufa Nurkića u pobjedi Portlanda (VIDEO)

nurkic

Košarkaši Portland Trail Blazersa visokom gostujućom pobjedom protiv Phoenix Sunsa (124:76) počeli su novu sezonu sjevernoameričke NBA lige.

Pobjednik ovog meča nazirao se već u drugoj četvrtini kada je Portland otišao na visokih 25 poena razlike.

Za Portland je nastupio centar reprezentacije BiH Jusuf Nurkić koji je za 23 minuta igre imao učinak od 11 poena i 11 skokova, a najraspoloženiji u njegovom timu bio je Damian Liliard s 27 poena, pet skokova i pet asistencija.

Gostujuću pobjedu ostvarili su i Milwaukee Bucksi koji su u gostima savladali jednog od favorita istočne konferencije – Boston Celticse, rezultatom 108:100. Bostonu je to bio drugi uzastopni poraz, nekon što je u prvom meču poražen od Cleveland Cavaliersa.

U ekipi Bostona osjeti se se izostanak Gordona Haywarda, koji je protiv Clevelanda doživio tešku povredu noge.

Za Milwaukee je nastupio i bh. reprezentativac Mirza Teletović, koji je za 11 minuta na parketu upisao dva skoka i asistenciju. Najraspoloženiji je bio grčki košarkaš Giannis Antetokounmpo s 37 poena i 13 skokova.

U ekipi Bostona istaknuo se Jaylen Brown s 18 poena, dok je Kyrie Irving dodao 17.