rukometno ep

Drugi poraz BiH, protiv Francuza igramo za prestiž

portugal bih (1)

Drugo poluvrijeme otvorili smo s 3:0 za preokret, i to je bilo sve

Rukometna reprezentacija BiH poražena je i drugom kolu grupe D rukometnog EP koje se igra u Norveškoj. danas protiv Portugala u sklopu drugog kola grupe D na Evropskom prvenstvu.

U uvodnim minutama naša selekcija izgledala je veoma dobro, skoco cijelo prvo poluvrijeme.

Četiri minute prije odlaska na odmor na semaforu je bilo odličnih – 10:10.

Ipak, primili smo dva brza gola, a Panić je pogodio za 11:12 na poluvremenu.

Drugo poluvrijeme otvorili smo s 3:0 za preokret, i to je bilo sve.

Portugalci se brzo vraćaju, ponajviše zahvaljujući našim greškama i brzopletim pasovima. Portugal prvo zabija u seriji 3:0 za novo vodstvo (14:15), a u 47. minutu je već 20:16.

Desetak minuta prije kraja Portugalci su imali 18:23, i to ponajprije zahvaljujući nevjerovatnom Pedru Porteli koji nam je zabio osam golova zaredom! Portela je utakmicu završio s 10 golova, a samo jedan zabio je u prvom dijelu utakmice. Od 41. do 60. minuta zabio je devet golova.

Portugalci su uspjeli sačuvati prednost do kraja i slaviti s 27:24. Briljirao je i Portugalski golman Alfredo Quintana koji je proglašen za igrača utakmice.

U našim redovima, Prce je zabio pet golova, Vranješ četiri.

Nakon drugog poraza na EP, reprezentativcima BiH ostala samo teoretska šansa da se nadaju prolasku u drugi krug. No, i te teoretske šanse skoro su ravne nuli. Norveška i Francuska igraju večeras i ako Francuzi ne dobiju mi smo ispali. Ukoliko Francuzi dobiju, u tom slučaju trebala bi nam visoka pobjeda nad njima u zadnjem kolu, a da Portugal dobije i treću utakmicu, protiv Norvežana.

U drugom susretu drugog kola grupe “D” večeras s početkom u 18.15 sati igraće Norveška i Francuska.

Rezultati utakmica 2. kola i tabela D-grupe na 14. evropskom prvenstvu u Norveškoj, Švedskoj i Austriji: