Eurobasket 2015: Hrvatska u Zagrebu bolja od Makedonije

Eurobasket 2015: Hrvatska u Zagrebu porazila Makedoniju

U gotovo popunjenoj dvorani Arena u Zagrebu u trećem kolu natjecanja Eurobasket 2015 Hrvatska košarkaška reprezentacija je nadvladala momčad Makedonije rezultatom 73:55, javlja Anadolu Agency (AA).

Makedonija je povela u početku utakmice te prvu četvrtinu završila sa tri koša prednosti. Cijelu drugu četvrt močad Velimira Perasovića nastojala je sustići razliku, no najviše što su uspjeli jest nekoliko puta izjednačiti rezultat.

Makedonija je na poluvremenu na odmor otišla sa dva koša prednosti. Hrvatska je tek u drugom dijelu treće četvrtine sigurno preuzela vodstvo i taj dio utakmice završila rezultatom 52:42 u svoju korist.

Najbolji strijelac utakmice bio je hrvatski reprezentativac Dario Šarić sa 15 postignutih koševa.

Makedoniju sutra u Zagrebu očekuje susret sa Gruzijom, a Hrvatsku sa Nizozemskom.

U Zagrebu se utakmice igraju zaključno sa 10. septembrom, a od 12. septembra sve će se utakmice zaključno sa 20. septembrom igrati u Francuskoj, u gradu Lilleu.