Eurobasket: Gruzija bolja od Hrvatske

hrv-gru

Hrvatska košarkaška reprezentacija protiv Gruzije odigrala je svoju posljednju utakmicu u sklopu skupine C i posljednju u zagrebačkoj Areni. Gruzija je pobijedila značajnom razlikom od 13 koševa i rezultatom 71:58, javlja Anadolu Agency (AA).

U poprilično izjednačenom prvom poluvremenu hrvatska reprezentacija uspjela je na kraju ostvariti tri koša prednosti i otići na odmor sa rezultatom 28:25.

Gruzija je preuzela prednost u trećoj četvrtini u kojoj je igra još bila izjednačena, no u zadnjoj četvrtini Gruzijci su preuzeli vodstvo da bi do kraja utakmice ostvarili rezultat 71:58.

Hrvatski košarkaši osigurali su drugo mjesto u skupini C Eurobasketa pobijedivši sinoć u Areni reprezentaciju Holandije sa 78:72, tako da utakmica protiv Gruzije za ekipu Velimira Perasovića nije imala rezultatski značaj.

Popis mogućih hrvatskih suparnika u dijelu natjecanja koje će se od 12. do 20. septembra igrati u Lileu sveden je na tri reprezentacije: Litvu, Belgiju i Češku.

Zadnju utakmicu u Zagrebu večeras igraju Grčka i Holandija.