sjajno!

Francuzi pali u paklu Skenderije

NURKIC

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine slavila je pobjedu protiv Francuske u utakmici drugog kola drugog kruga kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

U fantastičnoj atmosferi u dvorani Mirza Delibašić naši košarkaši su došli do pobjede nakon produžetaka 96:90 (28:14, 10:32, 21:5, 17:25, 7:7, 11:7).

Zmajevi su nošeni sjajnom podrškom publike u Skenderiji odlično otvorili utakmicu i poveli sa 11:2 u prve tri i po minute.

Brzo smo došli i do velikih 20:6!

Na minut do kraja prve dionice svirana je tehnička selektoru Adisu Bećiragiću, ali smo sačuvali veliku prednost do kraja prve četvrtine (28:14).

Druga polovina druge četvrtine donijela je furiozno izdanje Francuza.

Do kraja prvog poluvremena Francuzi su potpuno okrenuli rezultat i na pauzu se otišlo sa 46:38 u njihovu korist.

Francuska na otvaranju drugog poluvremena brzo dolazi i do dvocifrene prednosti koševima Luwawu-Cabarrota, ali smogla je BiH snage da uzvrati i održi priključak. I ne samo to, BiH je uzvratila udarac i treću dionicu dobila 21:5!

Na kraju treće četvrtine bilo 59:51 za BiH.

Ipak Francuzi se u posljednjoj četvrtini u zadnjim trenucima potpuno vraćaju. Nakon 40 minutu bilo je 76:76.