Golden State u finalu Zapada, Harden tragičar Houstona (VIDEO)

Golden State pobijedio je Houston sa 104:90, te sa 4:1 slavio u finalu Zapada.

Nakon lošeg otvaranja utakmice i postizanja samo 17 poena u prvoj četvrtini, što je najmanje za Golden State ove sezone, domaća ekipa je ipak na poluvrijeme otišla sa šest poena prednosti.

Houston je konačan pad doživio u posljednjoj četvrtini, ali nije ih srušio Curry ili Thompson, već Barnes koji je postigao 13 od svoja 24 poena u posljednjih dvanaest minuta.

Curry, MVP regularnog dijela sezone, postigao je 26 poena uz osam skokova i šest asistencija, a Thompson je dodao 20 poena za Golden State, koji je izborio svoje prvo finale NBA lige nakon 40 godina.

“Ovo smo čekali 40 godina, mislim da je vrijeme”, poručio je Curry prilikom proslave naslova pobjednika Zapada.

Katastrofalnu utakmicu odigrao je Harden. Najbolji igrač Houstona postavio je rekord NBA lige po broju izgubljenih lopti na jednoj utakmici doigravanja (13), te je postigao 14 poena uz šut 2:11.

Howard je za poraženu ekipu postigao 18 poena uz 16 skokova.

“Bila je ovo dobra sezona za nas, a sljedeće sezone želimo biti još bolji. U ovoj utakmici smo napravili puno pogrešaka i omogućili im lagane poene”, rekao je tragičar Harden.

U finalu lige Curry i društvo će od četvrtog juna igrati protiv Clevelanda.