Hamza Alić najbolji u bacanju kugle na Evropskim igrama u Bakuu

hamza-alic

Hamza Alić osvojio je prvo mjesto na Evropskim igrama u Bakuu. Srebreničanin je kuglu bacio na 20.26 što je bilo dovoljno za prvo mjesto. Njegov rezultat je ujedno i novi rekord Evropskih igara.

Koliko je dominantan bio Alić najbolje govori činjenica da je drugoplasirani Moldavac Ivan Emilianov bacio 18.76 metara, a trećeplasirani Lukas Weisshaidinger 18,48 metara.

U Bakuu se ne dodjeljuju pojedinačno medalje na atletskim takmičenjima, nego je atletika timski sport na prvim Evropskim igrama. Zbog toga Alićevo prvo mjesto se neće računati Bosni i Hercegovini kao osvojena medalja.

Dodajmo i da je bh. atletičar Rusmir Malkočević osvojio peto mjesto u disciplini trčanja na 400 metara s preponama.

Devetnaestogodišnji Tuzlak ovu dionicu je istrčao u vremenu 53.59 sekundi, te na taj način postavio i svoj lični rekord.

Dobar rezultat u istoj disciplini u ženskoj konkurenciji ostvarila je Gorana Cvijetić. Bh. atletičarka je zauzela šestu poziciju s vremenom 1:02.83.