ep u rukometu

Hrvatska deklasirala favoriziranu Španiju, “Kauboji” slavili s dvocifrenom razlikom

Rukometna reprezentacija Hrvatske slavila je na otvaranju grupe B Evropskog prvenstva protiv selekcije Španije rezultatom 39:29 (18:14).

Iako su Hrvati bili autsajderi pred početak ovog meča, popularni “Kauboji” su apsolutno nadigrali protivnike.

Počelo je serijom 5:1, a njihova prednost je u nekoliko navrata tokom prvog poluvremena išla i do šest golova prednosti.

Ipak, Španci su to uspjeli smanjiti na četiri gola zaostatka pred početak drugog poluvremena.

Ali to nije previše prestrašilo hrvatske rukometaše koji su i u drugih pola sata izašli veoma hrabro.

Brzim nizom od četiri neodgovorena gola njihova prednost je tokom većeg dijela drugog poluvremena išla i do 11 golova razlike.

Najefikasniji u redovima Hrvatske bili su Ivan Martinović i Mario Šoštarić sa osam, te Tin Lučin sa pet golova. Posebno se na golu istakao Ivić.

S druge strane najefikasniji je bio Aleix Gomez.

U istom terminu u grupi C igrali su Mađarska i Crna Gora, a Mađari su slavili 26:24.