Košarkaši OKK Slobode nanijeli prvi poraz Bosni Royal

Košarkaši Slobode nanijeli su prvi poraz Bosni Royal u Ligi 6.

U okviru 3. kola večeras su u Mejdanu, pred oko 1.500 gledatelja, Tuzlaci su slavili protiv sarajevskih „studenata“ rezultatom 85:80 (24:20, 16:13, 23:13, 22:34), dokazavši da je teški poraz u prošlom kolu od Zrinjskog već zaboravljen.

Ravnopravna borba vodila se u prvoj četvrtini. Domaći sastav bolje je otvorio susret i pogocima Almira Hasandića poveo je 6:2, da bi isti igrač u 5. minuti trojkom podigao na 13:8.

U 8. minuti Nedžad Muratović je povećao na 18:12, da bi minutu kasnije Ljubomir Čampara smanjio na 21:18.

U drugoj četvrtini prednost Tuzlaka je rasla, a rezultatski priključak donekle je održavao jedino Marko Jošilo. No, tada se razigrao Devonte Browe čijim pogocima je Sloboda u 16. minuti prvi put povela sa 10 poena razlike (32:22).

Treća četvrtina je bila potpuno u znaku Tuzlaka. Brown i Enes Latifagić nemilice su punili koš Sarajlija, a veću prednost nisu dozvoljavali jedino Goran Ikonić i Marko Jošilo. Uprkos tome, prednost pulena Velimira Gašića u 18. minuti otišla je na više od 20 poena – 63:41.

Malo ko je očekivao da će „crveno-crni“ ostvariti ovako veliku prednost protiv „studenata“, ali još manje da će ona biti nedovoljna za sigurnu pobjedu. Naime, sarajevski košarkaši krenuli su na sve ili ništa, razigrao se Haris Delalić, pridružio se Aleksandar Sokolović, pa je pola minute prije kraja susreta gostujuća momčad tricom Jošila smanjila prednost na svega tri poena – 83:30.

S linije slobodnih bacanja Brown je povećao rezultat na 85:80, a gosti nisu imali rješenja da brzim pogotkom susret ponovo dovedu u neizvjesnost.

Utakmici je prisustvovao legendarni košarkaš Slađan Stojković, bivši igrač i direktor Sloboda Dite, koji sada vodi veliku bitku za život u čemu mu podršku daju igrači tuzlanskog kluba i publika.

Najefikasniji u redovima OKK Slobode bili su Enes Latifagić sa 25 poena, Devonte Bown je ubacio 19, a Almir Hasandić 16 poena.

U ekipi Bosne Royal Marko Jošilo je ubacio 17 poena, Haris Delalić 16, Aleksandar Sokolović 11, a Goran Ikonić 10 poena.