Košarkašice Play Offa u Tuzli deklasirale Jedinstvo BH Telekom

fena_jedinstvo bht_play off

U okviru 7. kola prvenstva BiH za košarkašice, večeras je u Tuzli Jedinstvo BH Telekom doživjelo težak poraz u susretu s Play Offom rezultatom 71:110 (21:24, 9:27, 18:31, 13:28).

Tuzlanke su bolje otvorile utakmicu i u 5. minuti povele su 11:6. Nakon toga Nikolina Džebo, Anđela Delić i Milica Milošev za nepune dvije minute napravile su seriju 0-11 i preuzele su vodstvo koje do kraja utakmice nisu ispuštale.

Doduše, Tuzlanke su u 12. minuti pogotkom Jasmine Ahmetbegović uspjele izjednačiti na 26:26, ali to je bilo sve, jer su sarajevske košarkašice do kraja poluvremena stvorile prednost od 11 poena (40:51).

Treća četvrina, koju su igračice Play Offa riješile u svoju korist s 18:31, riješila je sve dileme. Sredinom zadnjeg dijela utakmice prednost gošći povećana je na 58:88, što ilustrije sliku zbivanja na parketu Mejdana. Na kraju je pobjeda Sarajki okončana s velikih 39 poena.

Sjajna Nikolina Džebo u prvom poluvremenu postigla je 16 poena i bila je gotovo nezaustavljiva, a uz bok joj je bila Anđela Delić. Njih dvije na kraju su bile najefikasnije u pobjedničkom sastavu – Delić sa 21, a Džebo sa 20 poena. Dvocifren učinak imale su još Nikolina Delić i Jovana Marković sa 16, te Ines Čorda sa 11 poena.

U ekipi Jedinstva BH Telekoma dvocifren učinak imale su Anela Alagić i Naida Glotić po 17, Jasmina Ahmetbegović sa 16, te Melika Kinanović sa 14 poena.

Rezultati sedmog kola prvenstva BiH za košarkašice:

– danas:
TUZLA:Jedinstvo BH Telecom – Play off Happy 71:110
BANOVIĆI: RMU Banovići – Brčanka 79:54

– srijeda, 21- decembra:
UGLJEVIK: Rudar Sport – Sloboda (20.00)

Utakmica Mladi Krajišnik – Orlovi je odgođena, a slobodna u ovom kolu je ekipa Čelika.