Košarkaški juniori BiH poraženi od Crne Gore

kosarka lopta

Muška košarkaška U18 reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras od Crne Gore rezultatom 72:65, u trening meču u sklopu priprema za evropsko prvenstvo u Slovačkoj.

Bh. košarkaši odlično su otvorili meč, poveli sa 14:3, ali se gosti nisu predavali. Iako su izabranici Borisa Džidića imali prednost sve do sredine posljednje četvrtine, Crnogorci su držali priključak i od 36. minuta prešli u vodstvo.

Do kraja utakmice igralo se u ‘egalu’, a gosti do pobjede stižu serijom poena u posljednjem minutu meča.

Sutra je u Mostaru na programu druga utakmica između istih rivala, koja će biti zatvorenog tipa, a već u subotu juniori putuju u Tivat, gdje će odigrati nove trening mečeve protiv Crne Gore i Turske, saopćeno je iz Košarkaškog saveza BiH.