Latvija pobijedila Sloveniju i postala prvi četvrtfinalista Eurobasketa

zoran dragic slovenija

Košarkaška reprezentacija Latvije porazila je selekciju Slovenije u prvom susretu osmine finala rezultatom 73:66, te tako postala prvi četvrtfinalista Eurobasketa 2015, javlja Anadolu Agency (AA).

Prva četvrtina susreta, odigranog u dvorani Pierre Mauroy u francuskom Lilleu, okončana je izjednačenim rezultatom 20:20. Visok tempo pratio je i drugu četvrtinu a rezultat prvog poluvremena je bio 42:40 za Latvijce.

Reprezentacija Latvije je u 36. minuti susreta uspjela zabilježiti 10 koševa prednosti u odnosu na Slovence, što je u konačnici bilo nedostižno za „zmajčeke“. Rezultat je na kraju bio 73:66 za Latviju.

Najefikasniji igrači utakmice bili su reprezentativac Latvije Janis Strelnieks i Slovenac Zoran Dragić sa po 17 postignutih koševa.

Danas su na rasporedu još tri susreta osmine finala Eurobasketa u kojima će se za plasman u četvrtfinale boriti Grčka i Belgija, Španija i Poljska, te Francuska i Turska.