Makedonija savladala Crnu Goru 29:28

makedonija – crna gora

Rukometna reprezentacija Makedonije je u 2. kolu grupe “C” Evropskog prvenstva u Areni Zagreb savladala Crnu Goru rezultatom 29:28, javlja Anadolu Agency (AA).

Selekcija Crne Gore je u prvom poluvremenu igrala bolje te je na poluvrijeme otišla s prednošću od 16:15.

Ipak, favorizirani Makedonci su u drugom poluvremenu pružili bolju igru te su na kraju upisali pobjedu sa 29:28.

Rukometaši Slovenije su ranije u ponedjeljak u 2. kolu grupe “C” Evropskog prvenstva u Areni Zagreb igrali neriješeno 25:25 protiv selekcije Njemačke.

Poslije drugog kola, lider grupe “C” je Makedonija s dvije pobjede, Njemačka je druga s pobjedom i remijem, Slovenija treća s remijem i porazom i Crna Gora posljednja s dva poraza.

U trećem kolu, koje se igra 17. januara, na programu su mečevi Njemačka-Makedonija i Crna Gora-Slovenija.

U okviru grupe “D”, Češka je priredila iznenađenje pobjedom nad Danskom sa 28:27. Ranije u ponedjeljak, u grupi “D”, selekcija Španije je slavila 27:25 protiv Mađarske.