Mesuda Pezera od Olimpijskih igara dijelilo 28 centimetara

mesud pezer111

Balkansko atletsko prvenstvo u dvorani održano je u Istanbulu, a odlične nastupe imali su bh. reprezentativci Mesud Pezer i Rusmir Malkočević.

Pezer je osvojio srebrnu medalju u bacanju kugle s hicem 20,22 metra, što je slabije za samo 28 centimetara od norme za Olimpijske igre, saopćeno je iz Atletskog saveza BiH.

Malkočević je zauzeo peto mjesto u trci na 400 metara, a s rezultatom 48,82 sekunde postavio je novi državni dvoranski rekord Bosne i Hercegovine.

U trci na 400 metara nastupio je i Borislav Dragoljević, koji je s vremenom 50,96 sekundi završio na 15. mjestu. Abedin Mujezinović trčao je na 800 metara i s vremenom 1:54,58 zauzeo 12. mjesto.

Skakačica u dalj Tanja Marković zauzela je deveto mjesto s rezultatom 5,63 metara.

Bh. štafeta 4×400 metara je nastupila u sastavu Rusmir Malkočević, Semir Avdić, Abedin Mujezinović i Borislav Dragoljević i osvojila četvrto mjesto s vremenom 3:20,86. Bh. atletičare od medalje je dijelilo 36 stotinki sekunde.