NBA

Milwaukee savladao Atlantu i poveo s 2:1 u finalnoj seriji

mil (1)

Košarkaši Milwaukeeja poveli su 2:1 u finalnoj seriji Istočne konferencije NBA lige pošto su prošle noći na gostovanju savladali Atlantu sa 113:102. Milwaukee je do pobjede došao odličnom igrom u posljednjoj četvrtini, u kojoj su od rezultata 98:96 za Atlantu, došli do preokreta serijom 17:4.

Najefikasniji u gostujućoj ekipi bio je Khris Middleton sa double double učinkom od 38 poena i 11 skokova, a dodao je i sedam asistencija, Janis Adetokunbo je upisao 33 poena, 11 skokova i četiri asistencije, dok je Bobby Portis zabilježio 15 poena.

U ekipi Atlante bolji od ostalih bio je Trey Young sa 35 poena, Danillo Gallinari je upisao 18, a Josh Collins je postigao 13 poena uz osam skokova.

Srbijanski košarkaš Bogdan Bogdanović je u porazu svoje ekipe za nešto više od 35 minuta na terenu upisao osam poena uz tri asistencije.

Četvrti meč play-off serije, koja se igra na četiri pobjede, jeu noći između utorka i srijede, također u Atlanti.