Mirza Teletović ubacio Houston Rocketsima 25 poena (VIDEO)

mirza teletovic

Mirza Teletović rano jutros po našem vremenu za svoje Phoenix Sunse ubacio je 25 poena u domaćem porazu od Houston Rocketsa rezultatom 116:100.

Teletović nije bio u startnoj petorki, ali je na parketu proveo skoro 35 minuta.

Uz 25 poena, upisao je osam skokova, te dvije asistencije te bio daleko najbolji igrač Sunsa na utakmici.

Pogodio je tri trojke iz sedam pokušaja.

Kod Houstona najbolji je bio Harden koji je ubacio 27 poena, dok je Ariza ubacio dva poena manje.

Kod Sunsa uz Teletovića, najviše se istakao Humpries sa 18 poena.

Drugi naš košarkaš u najjačoj ligi svijeta jusuf Nurkić ubacio je četiri poena u porazu Denvera na gostovanju kod Sacramenta rezultatom 116:110.

Najefikasniji na utakmici bio je Cousins iz pobjedničke ekipe koji je ubacio 37 poena, dok je kod Denvera bio najbolji Gallinari sa 27 ubačenih koševa.

Nurkić je tokom prve četvrtine imao i manji obračun s Rondom koji ga je tokom rasprave odgurnu. Veći sukob spriječili su igrači obje ekipe.