Ostali sportovi

Hasanović pobjednik prve međunarodne ulične utrke “Hadžići 2016”

02/03/2016

Atletski reprezentativac Srbije Muamer Hasanović pobjednik je prve međunarodne atletske ulične utrke “Hadžići 2016”.

Hasanović je dionicu dužine a 3000 metara istrčao za osam minuta i 10 sekundi.

Drugo mjesto pripalo je njegovom reprezentativnom kolegi Jasminu Ljajiću, a treće bh. atletičaru Stefanu Čukoviću.

U konkurenciji seniorki prva tri mjesta su zauzele bh. atletičarke Katarina Lemez, Adela Čomor i Azra Hanah Bojdell.

Pet prvoplasiranih u muškoj i ženskoj konkurenciji su pored pehara i diploma osvojili i vrijedne novčane nagrade.

Učešće u današnjoj utrci, organizovanoj u povodu obilježavanja Dana nezavisnosti Bosna i Hercegovine i Dana Općine Hadžići, uzelo je preko 200 takmičara.

Takmičenje su organizovali su Općina Hadžići i Atletski klub Sarajevo.

Seniori 3000 metara

1. Muamer Hasanović (Srbija)
2. Jasmin Ljajić (Srbija)
3. Stefan Čuković (BiH)
4. Miloš Pendić (Srbija)
5. Slaviša Bunić (BiH)

Seniorke 3000 metara

1. Katarina Lemez (BiH)
2. Adela Čomor (BiH)
3. Azra Hanah Bojdell (BiH)
4. Milana Šekara (BiH)
5. Saška Jeličić (BiH)

Najstariji učesnik Ferid Ramić (59)
Najmlađi učesnik Danijelo Škoro (7)

Učenici 900 metara

1. Berin Mušanović (AK Bosna)
2. Adnan Alić (OŠ “Podlugovi”)
3. Arnes Ferhatović (OŠ “6. mart” Hadžići)
4. Dženan Nolđo (OŠ “Mirsad Prnjavorac”)
5. Almin Pervan (OŠ “Hilmi ef. Šarić”)

Učenice 900 metara

1. Una Borojević (AK “Sloboda”)
2. Senija Hodžić (OŠ “6. mart”)
3. Emina Ribić (OŠ “Hilmi ef. Šarić”)
4. Anesa Mukić (OŠ “6. mart”)
5. Ilma Makarević (OŠ “Mirsad Prnjavorac”)

Učenici 500 metara

1. Danilo Mataruga (AK “Kozarska Dubica”)
2. Stefan Lazarović (AK “Vlasenica”)
3. Eldin Muharemović (OŠ “Izet Šabić”)
4. Amir Selimović (OŠ “9. maj” Pazarić)
5. Nedim Džanić (OŠ “6. mart”)

Učenice 500 metara

1. Adela Kadrić (OŠ “Hašim Spahić”)
2. Adna Čomor ( OŠ “6. mart”)
3. Anđela Ećim ( AK “Kozarska Dubica”)
4. Lea Osmanović (AK “Sloboda”)
5. Valentina Štrabac (AK “Sloboda”)

Učenici 700 metara

1. Velid Madžak (OŠ Hilmi ef Šarić)
2. Malik Hodžić (OŠ Hilmi ef Šarić)
3. Fahid Golubić (OŠ Hilmi ef Šarić)
4. Almir Bajrić (OŠ Hilmi ef Šarić)
5. Dino Topalović (OŠ Hilmi ef Šarić)

Učenice 700 metara

1. Tea Oljača ( AK “Sloboda”)
2. Dea Borojević (AK “Sloboda”)
3. Ana Milojica ( AK “Sloboda”)
4. Alisa Cigić ( OŠ “Hilmi ef. Šarić”)
5. Džana Otajagić (OŠ “9. maj” Pazarić)

Komentari

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljivana.