Endesa liga

Musa najkorisniji igrač Kraljeva: Realu pripala penal-završnica protiv Tenerifea

dzenan musa

Košarkaši madridskog Reala teškom mukom su danas došli do pobjede nad ekipom Lenovo Tenerife u susretu 24. kola španske Endesa lige.

U posljednjoj minuti gosti s Kanarskih Otoka su poveli (76:77), da bi ubačajima Facunda Campazza došao u prednost Kraljevski klub (78:77).

Zatim Tenerife ne koristi napad, Sergio Llull je neumoljiv s penala (80:77), da bi Abromaitis iskoristo jedno od dva bacanja da postavi konačnih 80:78.

Real je imao čak pet igrača s identičnim brojem poena, deset. Među tim igračima je i naš Džanan Musa, a također su u istoj grupi košarkaša Tavares, Hezonja, Causeur i Poirier.

Reprezentativac BiH je, pak, imao najbolju valorizaciju (20 indeksnih poena), upisao je još sedam skokova i pet asistencija. Kod Tenerifea se istakao Kyle Guy (14 poena). Real je i dalje lider španskog prvenstva.