spust

Muzaferija ostala bez bodova u Garmiš-Partenkirhenu

Elvedina Muzaferija, najbolja bosanskohercegovačka skijašica, vozila je danas trku spusta u Garmiš-Partenkirhenu u okviru Svjetskog kupa, a na kraju je osvojila 35. mjesto.

Muzaferija je nedavno u Kortini Dampeco osvojila 27. mjesto u spusti, ali danas nije mogla doći do novih bodova i zauzela je 34. mjesto u Njemačkoj sa zaostatkom 4.18.

Najbolja bosanskohercegovačka skijašica u gornjem dijelu se držala veoma dobro i imala je mjesto za nove bodove, međutim popustila je u donjem dijelu staze i ostala bez bodova.

Današnji spust osvojila je Corinne Suter iz Švicarske sa vremenom 1:40.74, druga bila njena sunardnjakinja Jasmine Flury sa zaostatkom od 0.51.

Trećeplasirana je Austrijanka Cornelia Huetter, a imala je zaostatak od 0.78.

Podsjetimo, Muzaferija je ove sezone, osim u Kortini Dampeco, osvojila bodove i u decembru prošle godine u trci Super G-ja u Sent Moricu kada je završila na 18. mjestu.