teniski maraton

Najluđe finale Wimbledona, Federer i Đoković igraju peti set više od 100 minuta

Roger-Federer-3

Roger Federer i Novak Đokovićdanas od 15 sati igraju finale Wimbledona. To im je četvrti susret u All England Clubu i treći u meču za naslov. Federer je dobio jedno polufinale, ali Đoković je slavio u oba finala, 2014. i 2015.

Peti odlučujući set igra se već više od 100 minuta, rezultat je 12:12. Igraće se tie-break petog seta. Nikada u istoriji Wimbledona nije finale odlučeno tie-brakom u petom setu. Meč traje više od 4 sata i 40 minuta.

U prethodna četiri rezultat je bio 6:7, 6:1, 6:7, 6:4. Federer je u petom setu pri rezultatu 8:7 imao dvije meč lopte i servis. Posljednji put je jedan igrač osvojio Wimbledon spasivši meč loptu prije 71 godinu Bio je to Bob Falkenburg 1948.

Rekordno dug meč na Wimbledonu odigrali su Roger Federer i Rafael Nadal 2008 (4 sata 48 minuta).