EUROBASKET

Nakon Hrvata i Srbi idu kući!

srbija

Završilo je 94:86, a Italiju je do pobjede nosio Spissu s 22 poena, dok je Melli dodao 21. Sjajan je bio i Fontecchio sa 19 ubačaja

Košarkaška reprezentacija Srbije eliminisana je s Eurobasketa, pošto je večeras u osmini finala poražena od selekcije Italije rezultatom 94:86.

Vodila je Srbija od početka utakmice i u pojedinim momentima imala i sigurnu prednost, a na poluvremenu je bilo 51:45.

Potom je Italija održavala priključak u trećoj dionici, da bi u posljednjih deset minuta došlo do potpunog raspada u igri ekipe Svetislava Pešića!

Italijanis us rešetali koš Srbije, a “Orlovi” nisu znali šta ih je snašlo, pa su za pet minuta ubacili samo dva poena. Potom na -12 Jokić pogađa nestvarnu trojku i donekle vraća nadu Srbiji. No, izostala je bilo kakva podrška Jokićevih saigrača u finišu i sjajni centar nije mogao sam okrenuti stvari u korist Pešićevog tima.

Sjajan je bio i Fontecchio sa 19 ubačaja.

Kod Srbije je jedini raspoloženi bio Jokić. On je meč okončao sa 32 poena i 10 skokova, a Micić sa 16 poena.

Italija će tako u četvrtfinalu u srijedu igrati protiv Francuske.

Još ranije je poznato kako će u četvrtfinalu u utorak igrati Španija – Finska i Slovenija – Poljska, dok će u posljednjem četvrtfinalu u srijedu igrati Njemačka i bolji iz ogleda Grčka – Češka.