Nakon žestoke borbe: Džumhur savladao Bašića za finale ATP turnira u Moskvi

dzumhur14

Damir Džumhur se plasirao u finale ATP turnira u Moskvi nakon što je slavio nad Mirzom Bašićem 2:0 u setovima.

Džumhur je prvi set riješio veoma lako za 20 minuta rezultatom 2:0, dok je u drugom viđen vrhunski tenis i žestoka borba dva naša tenisera.

Set je riješen nakon tie-breaka i 10 meč lopti koje je spasio Bašić. Nakon 11. Džumhur je došao do pobjede.

Bašić je pokazao sjajnu igru u drugom setu. U odlučujućem 13. gemu poveo je sa 2:0 i osvojio čist treći poen kojeg sudije presuđuju kao aut.

Glavni sudija nije dozvolio Bašićev Challage zbog navodnog zakašnjelog traženja, da bi kasniji usporebni snimak pokazao da Bašić lopticu nije poslao van terena, nego da je ona pala tačno na liniju.

Džumhur će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Adriana Mannarina i Ricardasa Berankisa.

Turnir Serije 250 u Moskvi igra se za nagradni fond od 745.940 dolara.