Evropsko prvenstvo

Ništa od “regionalnog” finala: Španci odbili kasni napad Slovenije i zakazali duel sa Hrvatima

spanci

Rukometaši Španije pobijedili su Sloveniju u polufinalu Evropskog prvenstva rezultatom 34:32 i tako zakazali duel s Hrvatskom u borbi za zlatnu medalju.

Slovenci su dobro otvorili meč i poveli 2:0, a Španci su svoj prvi gol postigli tek u petoj minuti. Nakon nekoliko minuta igre gol za gol, u 20. minuti Španci prave prvu ozbiljniju seriju 3:0 a nešto poslije dolaze do četiri gola prednosti (13:9).

Aktuelni prvaci Evrope na poluvrijeme su otišli sa pet golova viška, bilo je 20:15.

Pet golova razlike ostalo je sve do 45. minute kad Slovenci stižu na tri gola zaostatka (27:24) i počinju praviti prvi ozbiljniji pritisak na Špance, koji je kulminirao minut do kraja kad su uspjeli ono što niko nije očekivao – doći na samo gol zaostatka. Nakon ne toliko spretnog napada, aktuelni prvaci uz podignutu ruku sudaca ipak dolaze do dva gola prednosti na 15 sekundi do kraja meča i stavljaju tačku na meč.

Završilo je 34:32.

Najbolji kod Španjolaca bili su Alex Dušebajev i Fernandez Perez s po šest golova, a Slovence je predvodio Jure Dolenc sa sedam golova.

Finale se igra u nedjelju u 16:30.