češka slavila

Novi poraz bh. rukometaša na Evropskom prvenstvu

rukomet – bih – ceska – ehf (1)

Za bh. selekciju to je bio drugi poraz u grupi “E“, nakon uvodnog od Švedske, a ovoga puta igrala je bez Nikole Prcea, Dejana Malinovića, Luke Perića, Ibrahima Haseljića…

Izuzetno oslabljena rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u drugom kolu grupe “E“ Evropskog prvenstva poražena je od Češke rezultatom 19:27 (9:12), prenosi Anadolu Agency (AA).

Poslije osam minuta igre Česi su se odlijepili i poveli sa 6:1. Ipak, nakon početne dominacije Češke, bh. rukometaši se uspijevaju konsolidovati i polako vraćati u utakmicu. Iako su većim tokom prvog poluvremena Česi imali pet ili šest golova prednosti, BiH je sjajno odigrala završnicu, prije svega u odbrani, i uspjela smanjiti zaostatak na tri gola (9:12).

Nakon desetak minuta igre u nastavku BiH je uspjela prići na dva gola zostatka (13:15, 16:18). U nekoliko navrata bh. tim je imao i napad da smanji na samo gol minusa, ali nije uspio. S druge strane Česi su znali iskoristiti šansu koja im se ukazala te u zadnjih desetak minuta ulaze sa pet golova prednosti – 22:17. Na kraju ubjedljivih 27:19 za Češku.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Matej Klima sa osam golova. U bh. selekciji izdvojili su se Mirko Herceg i Dino Hamidović sa po četiri te Josip Perić sa tri gola.

U drugom susretu grupe “E“ kasnije večeras sastaće se Španija i Švedska.