Nuggetsi poraženi od Grizzliesa, Nurkić bez učinka

jusuf nurkic

Pet utakmice sjevernoameričke košarkaške NBA lige odigrano je sinoć.

Ponajbolji bh. košarkaš Mirza Teletović zbog povrede nije nastupio za Phoenix Sunse koji su izgubili od San Antonio Spursa sa 117:89, dok je Jusuf Nurkić igrao manje od četiri minute u tijesnom porazu Denver Nuggetsa protiv Memphis Grizzliesa 102:101 i nije se uspio upisati u statistiku, osim tri faula.

Iako je prvi dio utakmice pripao gostima iz Memphisa, Nuggetsi su se u drugom poluvremenu u potpunosti vratili, te održavali rezultatski egal do samog kraja susreta. Izgubili su u posljednjim sekundama nakon poena koje je postigao španski centar Marc Gasol, a igrač Nuggetsa Itaijan Danilo Gallinari imao je šut za pobjedu, međutim nije bio precizan.

Najefikasniji u timu Grizzliesa bio je Marc Gasol s 27 poena, šest asistencija i četiri skoka, dok su u Nuggetsima po 17 poena postigli Kenneth Farried i Danilo Gallinari.