NBA

Nurkić odigrao fantastičnu partiju: Phoenix nakon preokreta savladao Brooklyn

jusuf nurkić phoenix suns

Kevin Durant je bio prvi strijelac Sunsa sa 33 poena, dok je izvrstan bio i Jusuf Nurkić, koji je upisao double-double od 28 poena i 11 skokova

Phoenix je upisao drugu pobjedu zaredom, Sunsi su slavili u gostima kod Brooklyn Netsa. Blistao je Jusuf Nurkić.

Utakmica je bila rezultatski tijesna do polovine treće četvrtine, kada su gosti napravili osjetniju razliku, da bi otpor njujorškog tima u potpunosti slomili u zadnjoj dionici. Na kraju je Phoenix ostvario trijumf s ubjedljivih 120:136.

Kevin Durant je bio prvi strijelac Sunsa sa 33 poena, dok je izvrstan bio i Jusuf Nurkić, koji je upisao double-double od 28 poena i 11 skokova. Tome je pridodao šest asistencija, dvije blokade i jednu ukradenu loptu.

Najefikasniji kod Netsa bio je Cam Thomas sa 25 poena.

Phoenix je trenutno šesti u Zapadnoj konferenciji s omjerom 28-20.

Minnesota je sinoć lako izašla na kraj sa oslabljenim Dallasom (bez Dončića) i pobijedila sa 121:87. Luka Garza je igrao pet minuta za Timberwolvese i zabilježio vlastiti season-high od osam poena.

Njegov tim je lider Zapada s omjerom 34-14.