derbi Zapadne konferencije

Nurkić pružio još jednu briljantnu partiju

nurkic_jusuf

Jusuf Nurkić je ponovo bio fantastičan, upisao je svoj 24. double-double učinak ove sezone

U derbiju Zapadne konferencije Oklahoma City Thundersi pobijedili su Portland Trail Blazerse rezultatom 123:114.

Domaći su imali prednost većim dijelom imali prednost, a ključnu seriju su napravili u posljednjim minutama kada su otišli na +11(119:108).

Jusuf Nurkić je ponovo bio fantastičan, upisao je svoj 24. double-double učinak ove sezone. Za nešto više od 36 minuta u igri bh. centar je zabilježio 22 poena, 15 skokova, dvije blokade te po jednu asistenciju i ukradenu loptu.

Odlični su, barem u ofanzivnom dijelu, kod Portlanda također bili Damian Lillard (34 poena) i CJ McCollum (31), ali uzroke poraza treba tražiti u slabom učinku ostatka ekipe i slaboj partiji u odbrani.

Thunder su, po običaju, predvodili Paul George (36 poena, 8 skokova) i Russell Westbrook (triple-double, 29 poena, 14 asistencija, 10 skokova).