NBA liga

Nurkić solidan u porazu Phoenixa, Lillard na sjajan način debitovao za Milwaukee

jusuf nurkic

Reprezentativac BiH Jusuf Nurkić je na ovom susretu postigao četiri poena, upisao devet skokova i četiri asistencije

Dvije utakmice odigrane su u noći na petak u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta.

Damian Lillard debitirao je za Milwaukee Buckse, koji su pobijedili Philadelphia 76erse 118:1117, a NBA liga dočekala je i međusobni ogled LeBrona Jamesa i Kevina Duranta, koji su posljednji put jedan protiv drugog igrali 2018. LeBronovi LA Lakersi pritom su svladali Phoenix Sunse 100:95.

Lillard, sedmerostruki All-Star igrač, napustio je Portland Trail Blazerse nakon 11 godina i priključio se Bucksima, a koliko će im značiti, pokazao je odmah u prvoj utakmici. Ubacio je 39 koševa i tako preuzeo rekord franšize kao igrač s najvišim brojem poena u debitantskoj utakmici za Buckse. Dosad ga je držao Terry Cummings, koji je 1984. ubacio 34.

U utakmici u kojoj su 76ersi nadoknadili -19 iz druge četvrtine (38:57) i imali +8 u zadnjoj (102:94) upravo je Lillard osigurao pobjedu svom timu. Nakon što je Giannis Antetokounmpo izjednačio na 102:102 nešto više od četiri minute prije kraja, novi je igrač Bucksa ubacio 14 od 16 koševa svoje momčadi za pobjedu.

Susret je završio s 39 koševa (šut 9/20, slobodna bacanja 17/17), 8 skokova i 4 asistencije.

Antetokounmpo je dodao 23, uz 13 skokova. Imao je i 7 izgubljenih lopti. James Harden i dalje pokušava isprovocirati odlazak iz Philadelphije pa nije nastupio u ovom ogledu. Najviše za 76erse pokazali su Tyrese Maxey s 31 košem i 8 asistencija, Kelly Oubre Jr. s 27 i Joel Embiid s 24, 7 skokova i 6 asistencija. Kao i Antetokounmpo, imao je 7 izgubljenih lopti.

LA Lakersi su protiv Phoenix Sunsa u posljednju četvrtinu ušli s manjkom od 12 poena (72:84), a onda do kraja utakmice preokrenuli rezultat i stigli do prve pobjede u sezoni. Anthony Davis ubacio je 30 koševa i imao 13 skokova, a LeBron James, koji je odigrao cijelu posljednju četvrtinu i u njoj zabio 10 poena, utakmicu je završio s 21 košem, 8 skokova i 9 asistencija.

Devin Booker i Bradley Beal nisu nastupili u ovoj utakmici za Sunse, koji su posljednju dionicu otvorili uz šut 1/14 i u deset minuta uspjeli izgubiti deset lopti, reprezentativac BiH Jusuf Nurkić je na ovom susretu postigao četiri poena, upisao devet skokova i četiri asistencije.

Daleko najbolji kod Sunsa bio je Kevin Durant s 39 koševa i 11 skokova. Sjajan učinak pokvario je s 8 izgubljenih lopti. Inače, utakmicu je započeo kao 13. strijelac NBA lige svih vremena, a nakon nje preskočio je legendarnog Hakeema Olajuwona na 12. mjestu. Trenutno je na 26.949 ubačenih koševa i jedini je igrač u top 20 najboljih strijelaca lige koji je odigrao manje od 1000 utakmica.

Bio je ovo prvi međusobni susret Jamesa i Duranta od 2018. godine.