Nurkićevi Sunsi

Nurkićevi Sunsi nakon velikog preokreta savladali “kraljeve”, Embiid nadigrao Jokića

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić upisao je deset poena, 15 skokova i tri asistencije

Košarkaši Philadelphia 76ers su u sjevernoameričkoj NBA ligi pobijedili branioce titule Denver Nuggets rezultatom 126:121. Vođa pobjedničkog tima bio je Joel Embiid, prošlosezonski MVP regularnog dijela lige, koji je drugi meč zaredom imao 40 i više poena.

Ovog puta je upisao 41 poen uz sedam skokova i deset asistencija. U uzbudljivom meču, Embiid je u posljednjoj četvrtini postigao 11 poena, te nosio svoj tim do preokreta nakon zaostatka od šest poena.

Tyrese Maxey je dodao 25 poena, a Tobias Harris 24. S druge strane MVP prošlosezonske završnice lige Nikola Jokić je završio utakmicu sa 25 poena, 19 skokova i tri asistencije.

Philadelphia je sa omjerom pobjeda i poraza 26-13 treća u istočnoj konferenciji, gdje vodi Boston Celtics sa 31-9. Denver je treći u zapadnoj konferenciji (28-14), gdje vode Minnesota Timberwolves (28-11).

Preokret Phoenixa

Phoenix Sunsi su nakon velikog preokreta slavili u gostima protiv Sacramento Kingsa sa 119:117. Phoenix je zaostajao sa 96:113 prije nego što je napravio seriju 23:4 za veliku pobjedu, a vrhunac je bio koš Kevin Duranta s dva slobodna bacanja 1,8 sekundi prije kraja meča. Durant je ukupno postigao 27 poena, dok je Grayson Allen, sa devet trica, izjednačio rekord kluba.

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić upisao je deset poena, 15 skokova i tri asistencije.

Kod gostiju, koji su sedmi na zapadu, De'Aaron Fox je upisao 33 poena, a Domantas Sabonis je ostvario svoj 11. triple-double sezone s 21 poenom, 12 skokova i 11 asistencija.

Los Angeles Clippers, koji su četvrti na zapadu, pobijedili su drugoplasirani tim zapada, Oklahoma City Thunder, rezultatom 128:117. Heroj meča bio je Paul George, koji je 18 od svojih 38 poena postigao u posljednjoj četvrtini. Kawhi Leonard i James Harden su dodali po 16 poena, dok je kod gostiju Jalen Williams postigao 25 poena, a Lu Dort i Shai Gilgeous-Alexander dodali su po 19.