SKPC Mejdan

Odbojkašice Slobode odbranile naslov pobjednica Kupa FBiH

odbojkasice-slobode-1 (1)

U subotu je u SKPC Mejdan u Tuzli odigrano finale Kupa Federacije BiH za žene u odbojci.

Domaćin finalne utakmice bio je odbojkaški klub Sloboda Tuzla čije su igračice u sjajnoj atmosferi sasvim zasluženo došle do velikog trijumfa rezultatom 3:0 nad ekipom Igmana iz Sarajeva.

Crveno-crne lastavice tako su odbranile naslov pobjednica Kupa FBiH, a pehar pobjednika ovog takmičenja zadržale i dalje u Tuzli.

Neizvjesnosti i rezultatske napetosti nije manjkalo u samo prvom setu, koji je riješen rezultatom 25:23 za domaće odbojkašice. Naredna sva seta “Slobodašice” lako od očekivanog rješavaju u svoju korist rezultatom 25:13 i 25:12 te tako dolaze do velike pobjede.

Pobjednički pehar domaćim odbojkašicama uručio je Miloš Jelčić, predsjednik Odbojkaškog saveza Federacije Bosne i Hercegovine. Sjajan je ovo bio rezultat za odbojku i sport u gradu soli.

Pobjedom u finalu Kup-a FBiH odbojkašice Slobode izborile su nastup u finalu Kup-a Bosne i Hercegovine.