nba

Odlična partija Nurkića protiv najbolje ekipe lige

Sinoć su odigrane nove utakmice NBA lige, a ekipe Jusufa Nurkića i Luke Garze su doživjele poraze.

Portland našeg Jusufa Nurkića je poražen od Golden Statea rezultatom 118:103.

Warriorsi su razliku u ovom meču napravili u trećoj dionici kada su se odlijepili na 20 poena razlike (91:70).

Blazersi su u zadnjoj četvrtini pokazali dobru igru, te su smanjili zaostatak na samo osam poena (100:92) da bi Steph Curry sa dvije vezane trice ugasio nadanja gostujuće ekipe.

Curry je bio najefikasniji igrač ovog meča sa 32 postignuta poena i osam asistencija. Uz to je upisao i sedam skokova.

Jusuf Nurkić je na parketu proveo 24 minute i bio je drugi najefikasniji igrač svoje ekipe sa 17 postignutih poena uz četiri skoka i tri asistencije.

Portland je po broju koševa predvodio Anfernee Simons koji je ubacio 19 poena.

Luka Garza je poražen sa svojim Pistonsima u Staples Centru od Clippersa rezultatom 107:96.

Tim predvođen Reggijem Jacksonom sa 21 poenom je sigurnom igrom i dominacijom tokom cijelog meča osigurao pobjedu.

Jerami Grant je bio najefikasniji u ekipi iz Detroita sa 20 poena, dok je Luka Garza ubacio pet poena i dodao tri skoka u deset provedenih minuta na praketu.