Philadelphija ukinula sezonsku ulaznicu navijaču koji je gađao kokicama Westbrooka

On je bio ljut i želeo je da se obračuna sa navijačem, ali ga je obezbjeđenje spriječilo

Redakcija
1 min čitanja

Košarkaški klub Philadelphija saopštio je danas da je odmah ukinuo sezonsku ulaznicu navijaču koji je bacio kokice na igrača Washingtona Russela Westbrooka, kao i da mu je zabranjen ulaz u halu na neodređeno vrijeme.

Navijač je sa tribine bacio kokice na Westbrooka, kada je košarkaš Wizardsa prolazio ispod tribine i išao ka svlačionici tokom play-off utakmice odigrane noćas u NBA ligi.

Westbrook je izašao sa terena zbog povrede skočnog zgloba. On je bio ljut i želeo je da se obračuna sa navijačem, ali ga je obezbjeđenje spriječilo.

“Izvinjavamo se Russelu Westbrooku i Washingtonu što su bili meta neprihvatljivog ponašanja i nepoštovanja. U našem sportu, u našoj hali tome nema mjesta”, navodi se u saopštenju Philadelphije.

Uprava NBA lige podržala je odluku i navela da će se pravila o ponašanju navijača “energično sprovoditi, kako bi se osiguralo bezbjedno okruženje i poštovanje za sve učesnike”.

Westbrook je bio ljut.

“Iskreno, muka mi je od toga”, rekao je on.

Philadelphija je pobijedila sa 120:95 i povela sa 2:0 protiv Washingtona u prvom kolu play-offa Istočne konferencije.

Podijeli ovaj članak