NBA

Pogledajte šta je sve noćas preživio sudac Richardson, Nurkić skroman

sudac nba (1)

NBA sudija Leroy Richardson neće po dobrom pamtiti utakmicu Phoenix Sunsa i Chicago Bullsa koja je završila pobjedom Phoenixa 117:112.

Naime, više puta je morao pretrpjeti bol nakon slučajnih sudara s igračima.

Denzel Valentine zabio se u njega i srušio ga na pod, dok ga je Dario Šarić nehotično pogodio loptom u međunožje.

Kada su utakmice odigrane noćas u pitanju, Portland je nastavio pobjednički niz, upisavši u Detroitu četvrtu pobjedu zaredom.

Tek u prvom poluvremenu domaći Pistonsi su bili ravnopravan protivnik, da bi ih u drugom Trail Blazersi pregazili i slavili s konačnih 101:124.

Jusuf Nurkić je imao skromnu večer. Za nešto više od 20 minuta u igri, bh. centar je zabilježio po šest poena i skokova, četiri asistencije i jednu ukradenu loptu.

U njegovom timu je najefikasniji bio Damian Lillard (33 poena), strijelce Pistonsa je predvodio Jerami Grant (30).

Andre Drummond sinoć je debitovao za Los Angeles Lakerse, ali ipak neće po dobru pamtiti prvi nastup u dresu aktuelnih prvaka NBA lige. Jedan od najboljih centara lige zbog povrede palca na nozi napustio je parket u trećoj četvrtini meča protiv Milwaukeeja i više se nije vraćao u igru.

Odigrao je 14 minuta i za to vrijeme postigao četiri poena, uz dvije asistencije i jedan skok.

Bucksi su kao gosti savladali Lakerse (kojima su odranije povrijeđeni James i Davis) s glatkih 97:112, uz dobro izdanje Jrue Holidaya (28 poena) i Giannisa Antetokounmpa (25 poena, 10 skokova). Kod domaćih se istakao Montrezl Harrell (19 poena).