Ponos države: Kadeti BiH osvojili zlatnu medalju na EYOF-u

kadeti bih eyof

Kadetska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila je zlatnu medalju na Evropskom olimpijskom festivalu mladih – EYOF u gruzijskom Tbilisiju.

U finalnom susretu bh. kadeti pobijedili su selekciju Španije sa 89:79.

Nakon prve četvrtine rezultat je glasio 23:19 za našu reprezentaciju. Sjajni Sani Čampara je u drugoj dionici briljirao.

U četiri uzastopna napada je pogodio tricu i naši momci su na poluvremenu imali prednost od jedanaest poena, a rezultat je glasio 50:39.

Španci su puno bolje otvorili treću četvrtinu. Uspjeli su prići na samo četiri poena zaostatka, ali naši momci se nisu predavali. Na ulasku u posljednjih deset minuta rezultat je glasio 73:61.

Održavali smo ovu prednost sve do samog kraja i na kraju zasluženo osvojili zlato.