FInale u sjeni nereda

Pritisak huligana se isplatio: Zvezda pobijedila nemoćnu Budućnost

gordic

Sjenu na ovaj susret svakako baca nesportsko ponašanje domaćih navijača zbog kojih je početak utakmice kasnio skoro sat vremena

Skandalozna odlučujuća utakmica finalne serije ABA lige završila je pobjedom domaće Crvene Zvezde ubjedljivim rezultatom 97:54.

Sjenu na ovaj susret svakako baca nesportsko ponašanje domaćih navijača zbog kojih je početak utakmice kasnio skoro sat vremena. Košarkaši Budućnosti napadnuti su neposredno nakon početka zagrijavanja što je svakako u velikoj mjeri uticalo na igru gostujućih košarkaša i konačan rezultat.

Izabranici Jasmina Repeše su nakon dogovora i konsultacija ipak skupili hrabrost i izašli na parket pred beogradsku publiku.

Već u prvom poluvremenu pobjednik se nazirao, a posljednja četvrtina izgledala je poput revijalnog meča.

Najefikasniji igrač na susretu i u redovima domaćih bio je KC Rivers sa 21 poenom, Davidovac je postigao 11, a po 10 su dali Faye, Simanić i Ojo. U redovima gostiju nije bilo igrača sa dvocifrenim učinkom, a najefikasniji su bili Norris Cole sa 9 poena, a po 7 su postigli Gordić, Bitadze, Williams i Jackson.

MVP finalne serije bio je Amerikanac Billy Baron.

Zvezda je tako sa 3:2 u seriji savladala Budućnost i osigurala povratak u Euroligu nakon godinu dana izbivanja.

Haos u Beogradu: Navijači Zvezde napali igrače Budućnosti, meč počeo sa sat kašnjenja