Pripreme Tuzlaka

Rukometaši Slobode u pripremnoj utakmici bolji od Osijeka

rukomet_sloboda_pripreme (1)

U prvoj kontolnoj utakmici od početka priprema, rukometaši tuzlanske Slobode pobijedili su sinoć u dvorani Mejdan ekipu hrvatskog prvoligaša Osijeka rezultatom 35:26 (15:16).

Gosti su poluvrijeme riješili u svoju korist, ali su u nastavku domaći igrači pokazali da su kvalitetnija i trenutno spremnija ekipa i ostvarili ubjedljivu pobjedu.

Iako je riječ o prijateljskoj utakmici, igralo se žustro sa ukupno 26 minuta isključenja, od kojih su domaći igrači na klupi za kažnjene proveli 14 minuta.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bili su Abdurahmanović sa 7, Kadić sa 6, te Manjić i Suhonjić sa po 5 golova.

U ekipi Osijeka Vuković je postigao 5, a Pleše i Simatić po 3 gola.