Šetkić u polufinalu ITF turnira u Lagosu

šetkić

Bosanskohercegovački teniser Aldin Šetkić plasirao se u polufinale ITF Futures turnira u Lagosu, vrijednog 15.000 dolara.

Šetkić je u četvrtfinalu pobijedio Egipćanina Karim-Mohameda Maamouna 6:3, 7:6 (7/5).

Dvadesetosmogodišnji Sarajlija, koji je prvi nosilac turnira, teže od očekivanog došao je do ove pobjede.

Nakon dominacije u prvom setu, Šetkić je naišao na mnogo veći otpor egipatskog tenisera u drugom setu koji je riješio u “tajbrejku”. Šetkić je u devetom gemu drugog seta došao do “brejka” i servirao za pobjedu, ali je Egipćanin napravio “ribrejk” i izjednačio rezultat te poveo sa 6:5.

No, Šetkić je uspio izboriti “tajbrejk” u kojem je bio uspješniji i izboprio plasman među četiri najbolja igrača na turniru.

Šetkić će u polufinalu igrati protiv Takanyija Garangange iz Zimbabvea.