Shaunae Miller se bacila u cilj i osvojila zlato

Shaunae Miller1

U jedinom ženskom finalu večeri u atletici na Igrama Shaunae Miller s Bahama je osvojila zlato na 400 metara ispred favoritkinje Amerikanke Allyson Felix. Miller je pobijedila s rezultatom 49,44 doslovno se bacivši u cilj.

Felix je bila druga sa sedam stotinki sekunde slabijim rezultatom, dok je treća bila Jamajčanka Shericka Jackson (49.85). Miller je ovom pobjedom uzvratila Felix za poraz u finalu svjetskog prvenstva u Pekingu prošle godine.

Shaunae Miller2

Za Felix je to bilo sedmo olimpijsko odličje i može se utješiti podatkom kako je postala najuspješnija američka atletičarka na olimpijskim igrama. Do sada je dijelila prvo mjesto na ljestvici sa Jackie Joyner-Kersee, obje su osvojile po šest olimpijskih odličja.