pobjeda orlanda

Sjajna partija Nurkića nije bila dovoljna: Portland pretrpio četvrti poraz zaredom

portland

Portland je na svom parketu poražen od Orlanda rezultatom 109:106

I pored odlične partije Jusufa Nurkića, košarkaši Portlanda upisali su četvrti uzastopni poraz u NBA ligi.

Portland je na svom parketu poražen od Orlanda rezultatom 109:106.

Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 50:50, a Orlando je treću dionicu otvorio serijom 15:0, u konačnici taj dio igre pripao mu je rezultatom 32:23, što je i prelomilo susret.

Portlandu je pripala posljednja četvrtina rezultatom 33:27, ali to je bilo nedovoljno da izbjegne poraz.

Jusuf Nurkić je za skoro 31 minut proveden na parketu ubacio 22 poena, od čega 18 u prvom poluvremenu, a do double-double učinka došao je zahvaljujući 10 ostvarenih skokova.

Kod Portlanda je najefikasniji bio Damian Lillard sa 30 poena. Orlando je do trijumfa vodio Franz Wagner sa 29 poena.