NBA Play off

Sjajni Luka vodio Dallas do nove pobjede, Utah i Philadelphia prošli dalje

dallas

Košarkaši Atlante pobijedili su New York u gostima 103:89 u petom meču prve runde play-offa i rezultatom 4-1 završili seriju.

Hawksi će se u polufinalu Istočne konferencije sastati sa Philadelphijom, koja je i bez poomoći povređenog Embida protekle noći savladala Washington 129:112 i sa 4-1 obezbijedila mjesto u drugoj rundi doigravanja.

Najefikasniji kod Hawksa bio je Young sa 36 poena (10/28 iz igre, 3/11 za tri), uz 4 skoka i 9 asistencija.

Kod Knicksa se istakao Randle sa 23 poena i 13 skokova.

Oslabljena Philadelphia je u drugom poluvremenu slomila otpor Washingtona. Gosti iz prijestonice su kontrolisali igru u prvom poluvremenu, koristili su izostanak Embida, ali u nastavku su se raspucali Curry i Harris i spasa im nije bilo.

Sixersi su u finišu trećeg perioda prvi put došli do dvocifrenog plusa (98:87), a sredinom posljednje dionice bilo je maksimalnih 122:101.

Košarkaši Dallasa na korak su do plasmana u polufinale Zapadne konferencije NBA lige.

Mavsi su u nevjerovatnoj seriji po treći put savladali Clipperse u Los Angelesu 105:100 i u ukupnom rezultatu poveli sa 3-2. Ekipa iz Texasa će na svom terenu, na kom je pretrpjela oba poraza, imati priliku da napravi veliko iznenađenje i iz doigravanja eliminiše jednog od favorita za osvajanje titule.

Ključna je bila treća četvrtina, koju su gosti dobili 33:21. Taman kada se činilo da su Clippersi uspjeli da pronađu svoju igru posle neubjedljivog prvog poluvremena (54:56), Dallas se predvođen nevjerovatnim Lukom Dončićem serijom 25:5 ‘odlijepio’ na 89:75 i sa 14 poena viška ušao u posljednju dionicu.

Slovenac je u tom periodu utakmice postigao 11 poena.

Dončić je meč završio sa 42 poena (17/37 iz igre, 6/12 za tri, 2/3 slobodna bacanja), 8 skokova, 14 asistencija i 4 izgubljene lopte.

Prva postava Clippersa postigla je 89 od ukupno 100 poena. George  je bio najefikasniji sa 23 poena /7/15 iz igre, 3/7 za tri), uz 10 skokova i 6 asistencija, Leonard je upisao 20 (7/19 iz igre, 1/7 za tri) i po 5 skokova i asistencija.

Utah je bez većih poteškoća savladao Memphis 126:110 i obezbijedio plasman u polufinale Zapada, gdje čeka Dallas ili Clippersi.

U duelu sve je bilo jasno poslije prve četvrtine koju su Džezeri dobili 47:27.

Mitchell je dominirao sa 30 poena (11/16 iz igre, 5/8 za tri), 6 skokova i 10 asistencija za 29 minuta.

U poraženoj ekipi  najbolji su bili Morant i Brooks koji su ubacili po 27 poena.