velika pobjeda

Sjajni Sparsi iznenadili Split u gostima, u Sarajevu imaju meč loptu za ulazak u ABA ligu

gegic-spars

Spars je došao do velike pobjede u doigravanju za ABA ligu naredne sezone, a sarajevski klub je pobijedio bivšeg prvaka Evrope u Splitu.

Bh. predstavnik savladao je Split rezultatom 70:76 prvoj utakmici, a drugi susret je za tri dana u Sarajevu.

Iako je Split došao brzo do šest poena razlike u prvoj četvrtini, Sparsi su uspjeli preokrenuti i ovaj period dobiti sa četiri poena razlike (22:26).

Sarajevski klub je uspio sačuvati prednost do odlaska na odmor, ali su imali samo poen “viška” 46:49.

Sparsi su otišli na +7 u trećoj dionici, no Split je uspio ući u posljednjih deset minuta sa neriješenim rezultatom. Perković je promašio trojku na 1:40 do kraja, a onda je Kalvžar pogodio dva slobodna bacanja.

Nakon izgubljene lopte Splita, Orelik je pogodio trojku za 70:76 i tada je sve bilo jasno. To je bio i konačan rezultat.