Australian Open

Skandalozni tie-break: Incident na meču Federer – Tsitsipas

cicipas

Na kraju prvog seta meča osmine finala Australian opena između Švicarca Rogera Federera i Grka Stefanosa Tsitsipasa došlo je do incidenta u taj-brejku.

Poslije nekoliko set lopti na obje strane Roger je došao do nove, na 12:11. Ušli su u ozbiljnu razmjenu udaraca, a inicijativu je imao mladi grčki teniser. U jednom momentu Tsitsipas je poslao loptu na liniju, a neko od Rogerovih navijača je glasno uzviknuo “aut”.

Taj uzvik besramnog navijača utjecao je na Tsitsipasa, koji je ubrzo pogriješio i izgubio prvi set.

Ostaje nejasno zašto glavni sudija meča James Keothavong nije prekinuo poen kada je čuo povik iz publike.

No, u drugom setu meča, koji se trenutno igra u Melbournu, grčki teniser je ipak uspio slaviti dobivši Federera također sa 7:6. U međuvremenu je Grk dobio i treći set rezultatom 7:5.