NBA

Solidna partija Nurkića u teškom porazu od LA Clippersa

Nakon ubjedljive pobjede nad Phoenixom prije par dana, košarkaši Portlanda su doživjeli grubo prizemljenje.

U Staples Centeru razbili su ih Los Angeles Clippersi, 116:86. Tek u uvodnim minutama Trail Blazersi su bili ravnopravan rival, ostatak meča protekao je u surovoj dominaciji domaćih.

Jusuf Nurkić je pružio solidnu partiju. Ponovo je bio prvi skakač utakmice (10 skokova), ali zakazao je u ofanzivnom segmentu sa svega četiri poena (šut 2-6). Za 23 minute igri upisao je i jednu asistenciju.

Najefikasniji kod Portlanda bio je CJ McCollum (20 poena), dok se Damian Lillard nalazi u evidentnoj krizi (12 poena, šut 4-15). Clipperse su do trijumfa predvodili Luke Kennard (23 poena) i Reggie Jackson (18).

Luka Garza je igrao 12 minuta u porazu Detroita u Atlanti (122:104) i za to vrijeme zabilježio po dva poena i skoka.

Bullsi su sinoć slavili u Torontu (108:111) i tako uvezali četiri pobjede na startu sezone – prvi put u posljednjih 25 godina.

Rezultati NBA lige: LA Clippers – Portland 116:86; Atlanta – Detroit 122:104; Toronto – Chicago 108:111; Miami – Orlando 107:90; Denver – Cleveland 87:99; Minnesota – New Orleans 98:107; Brooklyn – Washington 104:90; Indiana – Milwaukee 109:119; Charlotte – Boston 129:140 (p).