SP 2018: Belgija bolja od Engleske /FOTO/

SP Rusija (2)

Fudbalska reprezentacija Belgije osvojila je bronzanu medalju na Svjetskom prvenstvu u Rusiji. U borbi za treće mjesto danas na stadionu Krestovsky u Saint Petersburgu “crveni đavoli“ savladali su Englesku rezultatom 2:0 (1:0), javlja Anadolu Agency (AA).

Ovim trijumfom belgijska reprezentacija stigla je do najvećeg uspjeha u istoriji. Thomas Meuniera je još u četvrtoj minuti susreta, na asistenciju Nasera Chadlija, doveo Belgijance u vodstvo.

Najbolju šansu za izjednačenje Englezi su imali u 66. minuti kada je Eric Dier savladao Thibauta Courtoisu, ali je Toby Alderweireld sjajnom reakcijom loptu izbacio s gol linije. Pitanje pobjednika riješio je Eden Hazard golom u 82. minuti.

Finale Svjetskog prvenstva između Hrvatske i Francuske igraće se u nedjelju na moskovskom stadionu Luzhniki sa početkom u 17 sati.