finci se oprostili

Španija prvi polufinalist Eurobasketa

spanija eurobasket

Košarkaši Španije plasirali su se u polufinale završnice Evropskog prvenstva koja se igra u Berlinu.

Španija je izborila polufinale nakon velikog preokreta i pobjede rezultatom 100:90 u četvrtfinalnom meču protiv selekcije Finske.

Finci su u prvom poluvremenu bili dosta bolji protivnik i do odmora ostvarili su 15 poena prednosti. U tim trenucima izgledalo je da će Finska zahvaljujući odličnom procentu šuta napraviti novu senzaciju na EP-u, nakon što su prethodno eliminisali selekciju Hrvatske.

Ipak, u nastavku susreta Španci su zaigrali mnogo bolje, pogotovo u fazi odbrane, te su početkom posljednje četvrtine imali prednost od šest poena.

Finci se do kraja nisu uspjeli vratiti u ovaj meč jer je Španija bez većih problema održavala prednost od desetak poena razlike.

U timu Španije istaknuo se Willy Hernangomez s 25 poena, dok je jednak učinak s druge strane imao Lauri Markkanen.

Večeras od 20.30 sati na resporedu je drugi četvrtfinalni meč između domaćina EP-a Njemačke i selekcije Grčke.